Moralność?! .Smutki i żale zimową porą.

Od kilku dni zastanawiam się dość moco nad tym co robię w życiu i jakie niesie to za sobą konsekwencje. Czy pewne moje czyny można uznać za moralne, czy też nie? Bo czym właściwie jest moralność?! Każdy z nas popełnia błędy z tym, że skąd mamy wiedzieć kiedy robimy coś dobrze, a kiedy źle?! Nie ma jasno określonych ram, które pomogły by nam zweryfikować ten problem.
Każdy interpretuje to inaczej – jedni odnoszą się do wiary – że, to co jest robione wbrew niej jest niemoralne, inni znowu – że kiedy postępujemy wbrew własnym przekonaniom czy poglądom, wówczas jesteśmy niemoralni bo nie jesteśmy wierni swym ideom.

Tysiące myśli wiruje mi w głowie. Za dużo myślę nad tym co się dzieje. Za bardzo skupiam się na przeszłości i jej błędach – ale właśnie! Czy to były błędy – bo w ogólnej ocenie były niemoralne dla pewnej grupy, czy były błędami tylko w mojej ocenie, bo mam problem z oceną rzeczywistości i zachowań? Czemu to wszystko tak męczy… czemu nie mogę żyć, nie patrząc wstecz i nie przejmując się z ty, co już się wydarzyło 😦 Miłość potrafi niszczyć psychikę. Mój problem polega na tym, że za dużo analizuję zamiast skupić się na działaniu.
Patrzę na początek i widzę…. niemoralną dziewczynę, która utraciła wszelki szacunek do samej siebie. Stała się dziewczyną, którą nigdy być nie chciała. Nigdy nie chciała być od kogoś uzależniona… tylko wolna jak ptak – nie interesować się drugą osobą, aby jej nie skrzywdziła i nie ucięła skrzydeł…

Inna kwestia jest też taka, że totalnie straciłam poczucie własnej wartości… czuję się jak wrak. Nie ma we mnie nic szczególnego i pięknego. Czuję się jak potwór z najgorszego horroru. CEBULOWY OGR!

_____________________________________________

A jak wy podchodzicie do tematu moralności? Czy w ówczesnych czasach to pojęcie ma jakikolwiek sens?
Wydaje mi się, że słowo ‚moralność’ straciło swoją moc. Żyjemy w czasach, gdzie stawiamy na pewność siebie i dążenie do celów. Granice – co wy pada a co nie, co jest dozwolone a co budzi wstręt na samą myśl – są dość mocno przesunięte. Coraz mniej mamy tematów tabu, jesteśmy otwarci i bezpruderyjni.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s